Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


„DNI OTWARTE" w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie

d5W dniach 25-26 marca Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie, w ramach tzw.„Drzwi Otwartych", gościł uczniów z szkół gimnazjalnych. Uczniowie z Ożarowa, Tarłowa, Ćmielowa, Brzóstowej oraz Zawichostu mieli okazję obejrzeć niemal każdy zakątek szkoły, porozmawiać z uczącą się w niej młodzieżą a także zapoznać z gronem pedagogicznym. Wszystkich gości osobiście witał dyrektor szkoły Mirosław Adamek.

 

 

Pierwszego dnia niezwykle atrakcyjnym wydarzeniem okazał się Konkurs Robotyki Mobilnej,w którym konkurowały ze sobą drużyny werbujące się spośród klas technikum ZS w Ożarowie- informatycy i mechatronicy, a także Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie" z Połańca. Pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie technikum informatycznego i mechatronicznego z Ożarowa :Marcin Ożóg, Rafał Cieciura i Michał Rzepka, czwarte i piąte miejsca natomiast należą do obu drużyny z Połańca. Nagrody konkursowe ufundowali Starosta Opatowski Bogusław Włodarczyk oraz Pracownia Artystyczna Braci Dąbrowskich z Janikowa. Zmaganiom przyglądali się zaproszeni goście: przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej z wydziału automatyki i robotyki oraz firmy „PREMA" z Kielc produkującej armaturę pneumatyczną.

Nie lada atrakcją atrakcją dla gimnazjalistów okazały się pokazy ratownictwa medycznego, który przygotowali uczniowie I klasy LO o tym właśnie profilu nauczania. Młodzi ratownicy zaprezentowali scenki zawierające pozorowane sytuacje, w których należy szybko i skutecznie pomóc osobie poszkodowanej np. reanimując ją i przywracając akcję serca czy opanowując krwawienie. Profil ratowniczy systematycznie uczestniczy w warsztatach szkoleniowych w zakresie udzielania pierwszej pomocy zgłębiając zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Oferując naukę takich przedmiotów jak chemia i biologia na poziomie rozszerzonym jest też atrakcyjnym kierunkiem dla wszystkich tych, którzy w przyszłości zamierzają studiować nauki związane z medycyną.

Zdaniem uczniów , ale również kadry nauczycielskiej Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej- Curie to nowoczesna i jedna z najlepszych placówek oświatowych w województwie świętokrzyskim . Słwa te potwierdzają to przede wszystkim osiągnięcia uczniów biorących udział w konkursach oraz wyniki z egzaminów maturalnych i zawodowych. W rankingu PERSPEKTYW, Technikum ożarowskie zajęło 3-cie miejsce w województwie.

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj74
Wczoraj232
Tydzień74
Miesiąc6301
Wszystkie580696

Logowanie